Menu

Co-working w Szczecinie

24 maja, 2018 - Pomysł na biznes

Ciekawym miejscem dla młodych przedsiębiorców może być tzw. strefa co-workingu, czyli miejsce spotkań dla ludzi kreatywnych, przedsiębiorczych, ambitnych i aktywnych w działaniu – miejsce przyjazne i wygodne, gdzie przychodzi się z przyjemnością nie tylko po to, aby popracować, ale również spotkać się z innymi ludźmi, wymienić się spostrzeżeniami, doświadczeniami, zdobyć nowe inspiracje i potrzebną wiedzę.

Takim miejscem jest bez wątpienia stworzona niedawno w Szczecinie „Strefa 89”, pierwsze takie miejsce w naszym mieście rozwijające ideę co-workingu. „Strefa 89” powstała dzięki inspiracji kultowym miejscem na berlińskim Kreuzbergu, czyli co-workingu „Betahaus”. Jest to miejsce spotkań kreatywnych ludzi o różnych zainteresowaniach, zawodach, umiejętnościach. Spotykają się oni po to, aby tworzyć nowe firmy, projekty, start-upy. Szczeciński co-working, który mieści się w odnowionej kamienicy przy ul. Jagiellońskiej różni się od tego w Berlinie i innych miastach tym, że korzystanie z niego jest nieodpłatne.

„Strefa 89” to nie tylko miejsce określane mianem „biura na godziny”. To również ogromna skarbnica wiedzy przydatnej młodym przedsiębiorcom. Odbywa się tutaj szereg szkoleń, warsztatów, spotkań z mentorami, które dają inspirację i mobilizację do działania i rozwijania swojej działalności.

W biurach „Strefy 89” znajdują się takie niezbędne narzędzia do pracy jak biurka, krzesła, szybki bezprzewodowy internet, drukarka, ksero, rzutnik multimedialny i – co bardzo ważne dla osób, które żyją bardzo intensywnie – kawa!

Szczeciński co-working działa w ramach projektu „Innowacja przez co-munikację” który powstał po to, aby wspierać ludzi kreatywnych i obudzić drzemiący w nich potencjał. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodaj komentarz